חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ביטוחים לאנשים חולי המופיליה

המופיליה באור הביטוח – ישראל 2023 ערן שמילוביץ- סוכן ביטוח מורשה

חברי וחברות העמותה,

אני שמח  לעדכן את חברי וחברות העמותה שלנו על מה שחדש ומה שחשוב לדעת בעולם הביטוח בשנת 2023 .

כמו בעולם הרפואה והתרופות, גם בעולם הביטוח חלה התקדמות משמעותית, אשר מתבטאת בעובדה שגם חולי המופיליה יכולים ליהנות מכיסוי ביטוח שנותן שקט נפשי, במקרה חלילה של אסון כמו מוות, אובדן כושר עבודה, מצב סיעודי ואפילו התמודדות עם אירוע רפואי של מחלה קשה.

בחרתי לרכז עבורכם את העיקר בכמה נקודות קצרות ופשוטות, שיסייעו לכם באותם צמתים שקשורים בבחירת תכנית ביטוח.

ראשיתכתב שירות אמבולטורי:  חברות הביטוח אמנם בינתיים לא מאפשרות לחולי המופיליה הצטרף לביטוח בריאות פרטי מלא, שנותן כיסוי להשתלות, תרופות מחוץ לסל הבריאות וניתוחים.

אבל דעו  שבהחלט אפשר לקבל כיסוי מלא עבור: התייעצות עם רופאים מומחים, בדיקות אבחנתיות, בדיקות לרפואה מונעת, בדיקות סקר לסרטן, אבחון בעיות בהתפתחות הילד –ליקויי למידה, קשב וריכוז, טיפול בתא לחץ וניהול אירוע רפואי מיוחד.

הצטרפות לתכנית כזו לא דורשת הצהרת בריאות, המופיליים ( וכל מי שאינו בר ביטוח)  עשויים לשלם עליה לא יותר מ 80 שקלים לחודש.

שנית, ביטוח משכנתה – כידוע, בכדי לקבל הלוואת משכנתה מהבנק, הבנק דורש פוליסת ביטוח חיים. כיום חלק מחברות הביטוח

מאפשר לחולי המופיליה A , המופיליה B ומחלות קרישה נוספות, להצטרף לביטוח חיים (ריסק) בעלויות סבירות.

שלישית, ביטוח נסיעות חו"ל – החברה המובילה בענף, פספורטכארד, עדיין דורשת מחולי המופיליה מכתב מרופא, המעיד שאין מניעה לטיסה + מצב יציב בחצי שנה אחרונה.

ניתן לעשות ביטוח נסיעות גם ללא מכתב כזה, דרך חברת הפניקס במסלול TRAVEL. מומלץ לקבל ליווי של סוכן ביטוח מורשה שימלא יחד אתכם את שאלון הבריאות.

אמנם המופיליה אינה מופיעה ברשימה, אך חובה לציין מצב רפואי קיים ולקבל את הסכמת חברת הביטוח, המחיר סביר בהחלט ואף זול יותר מחברות אחרות.

רביעית, ביטוח נכות ואובדן כושר עבודה: לצערי, חברות הביטוח נמנעות מלבטח בביטוח נכות ואי כושר עבודה חברה' שלנו. אחד הפתרונות היצירתיים הוא להצטרף לקרן פנסיה

דרך מקום העבודה או באופן עצמאי במסלול ברירת מחדל, ללא מילוי הצהרת בריאות. אבל – יש לקחת בחשבון שני דברים: שכיסוי הנכות בקרן פנסיה חדשה מתחיל רק כעבור חמש שנות הצטרפות (!!) ובנוסף

יש לבדוק (באמצעות סוכן הביטוח הפנסיוני)  אם יש בתקנון קרן הפנסיה התייחסות למצב רפואי קודם.

חמישית, ביטוח סיעודי: הביטוח הסיעודי הוא הביטוח החשוב ביותר לטעמי, אך בהחלטת הפיקוח על הביטוח  לא ניתן לרכוש אותו יותר באופן פרטי.

לכן, מה שנותר לעשות זה  לוודא דרך מוקד  קופת החולים, שכל בני המשפחה צורפו לביטוח הסיעודי המשלים דרך קופת החולים בה אתם חברים. תבדקו את זה ואל תזלזלו ! קופות החולים עשויות "לשכוח"

לצרף למשל תינוק שנולד אוטומטית לביטוח הסיעודי וכן אזרחים ותיקים שכל השנים היה להם ביטוח סיעודי משלים ולא חידשו להם אותו בטעות.

 

זמין לשאלות והבהרות במייל reed@zahav.net.il  ובנייד 052-5247024

 

רק בריאות, ערן

Scroll to Top